Mgr. Michaela Blahutová

O děti s deprivací a raným traumatem jsem se začala zajímat v roce 2000, kdy jsem v rámci gymnázia začala realizovat akce pro dětský domov Čeladná. Dobrovolnictví, praxím a brigádám v tomto dětském domově jsem se věnovala dalších 7 let. Mezitím jsem stihla poznat řadu dětí a dospívajících, jejichž osud mne nenechal chladnou a které začaly profilovat můj profesní zájem. Vystudovala jsem sociální pedagogiku a speciální pedagogiku na Masarykově univerzitě a v roce 2007 jsem se poznala s Dášou Zezulovou, s níž jsme si začaly vyměňovat názory a vzájemně se inspirovat. V roce 2008 jsme poté založily Děti patří domů, o. s., kde jsem pracovala jako dobrovolník a v roce 2013 nastoupila jako zaměstnanec na svou současnou pozici. Kromě práce klíčového pracovníka a koordinátora provázení, často píši různé manuály a velmi ráda se věnuji rozvoji svobody práce v naší organizaci. V mezičase od roku 2007 po rok 2013 jsem s malými pauzami byla zaměstnána ve dvou dětských domovech (DD Čeladná a DD Praha Dolní Počernice) a díky této bohaté zkušenosti jsem poznala řadu dětí, jež mne ovlivnily a zanechaly ve mně hlubokou stopu. Odtud pramení mé velké přesvědčení, že domov může poskytnout jen rodina.

V rámci lektorování na našich akcích se orientuji na tyto témata: práce klíčového pracovníka, identita dítěte a kniha života, kontakt dítěte s biologickou rodinou, hostitelská péče, deprivace a její projevy, příprava na přemístění dítěte.

V poslední době jsem absolvovala tyto odborné kurzy: Kniha života (14h, zahraniční lektor), Příprava malých dětí na přemístění (7h, zahraniční lektor), Komunikace s dětmi a rodiči v SPOD (24h, zahraniční lektoři), Příprava na přemístění mladistvých s výchovnými problémy (9h, zahraniční lektoři), realizace případové konference a facilitace (18h), Citové připoutání – attatchement (18h), LeadershipAID (roční výcvik, 8 dní sebe-zkušenosti – Gestalt, 5 dní dovednost vedení, 3 dny psychohygiena),  ZdrSem  – záchrana života a první pomoc (42h), Psychoseminář – psychické bezpečí a krizová intervence při užívání zážitkové pedagogiky (50h), Instruktorský kurz Prázdninové školy Lipnice.

Označeno v Nezařazené

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>