Vyhlašujeme sbírku na terapie pro děti v pěstounské péči a supervize pěstounů, abychom mohli podpořit rodiny, které tyto služby potřebují, ale nedosáhnou na ně. Smysluplná terapie musí být intenzivní, bez finanční podpory zvnějšku pěstounská rodina často není schopná finanční náklad zvládnout a přitom je tato služba pro všechny tolik potřebná.

Pěstounské rodiny pečují o děti, o které se jejich původní rodina starat nemůže. Velmi často se jedná o děti, které prožily násilí, strach, zanedbávání a opuštěnost. Tyto zážitky jsou něco jako obrovský batoh, které dítě nese na svých bedrech. V projevu může být více agresivní nebo více nejisté, s nižším sebevědomím, bát se změn a nových zkušeností a vlastně ani neví proč.
K tomu, aby tento batoh mohlo dítě odložit, potřebuje pomoc. Je to právě pevný vztah k pěstounům, díky kterému může dítě svůj batoh časem odložit a vybalit. Tahle cesta je však pro všechny trnitá, protože dítě má strach důvěřovat a batoh si drží zuby nehty. Je důležité pochopit, že žít s traumatizovanými dětmi je jiné, než žít s běžnými dětmi.

Jak sbírka pomůže?

Obě služby jsou zpoplatněné. Obvyklá cena za hodinu supervizora nebo terapeuta je 1.000 Kč. Aby měla terapie smysl, musí probíhat intenzivně tzn. alespoň jednou týdně nebo jednou za čtrnáct dní na 1-2 hodiny.

Pro jednu průměrnou pěstounskou rodinu se 2 dětmi, představuje tato naléhavá péče, měsíční finanční zátěž 8.000 až 13.000 Kč. Bez finanční podpory zvnějšku pěstounská rodina není schopná tento finanční náklad zvládnout a přitom tato služba je natolik pro všechny potřebná.

Ještě nám zbývá posbírat 95% do cílové hodnoty na terapie pro děti, které měly těžký start do života. Podpořte nás. Děkujeme předem za finanční podporu.