Karolína

2018-05-02T11:18:46+00:0027. března 2018|

klíčová pracovnice

 

Kontakt
Tel: +420 734 695 464
Email: kajca@detipatridomu.cz
O Kajče
S dětmi jsem začala pracovat už jako středoškolačka, která svůj volný čas vyplňovala dobrovolničením pro Nízkoprahový klub Wu-wej v Kyjově. Po střední škole jsem vystudovala obor Sociální patologie a prevence v Opavě, v rámci kterého jsem se zapojila do projektu Patologové dětem, který jsme se spolužáky vymysleli. V rámci tohoto projektu jsme se snažili pracovat s dětmi ZŠ v Opavě tak, aby rozvíjely svoji osobnost zdravě a neupadaly v nástrahy drog, šikany a dalších patologických jevů. Po skončení studia jsem nastoupila na magisterské studium oboru Psychoterapeutická studia. Současně jsem na poloviční úvazek vedla Nízkoprahový klub pro děti a mládež Jonáš v Brně Bystrci. Tam jsem na vlastní kůži viděla, jak může být dětství a dospívání matoucí pro děti ze sociálně slabých rodin.

Po ukončení studia jsem odjela do Velké Británie, kde jsem nějaký čas pracovala v kuchyni a pak se dostala k hlídání dětí. Tento čas byl krásný i náročný, protože jsem pořád musela zkoumat sebe a svoje vzorce ve vztahu k dětem a zároveň se věnovat velice individuálním potřebám dětí. Následující rok po návratu jsem strávila na Islandu a následně na Novém Zélandu. I na cestách jsem se setkávala s tím, že se mi lidé často svěřovali se svými životními příběhy, a já jsem začala vidět, že neexistuje jediný správný vzorec, jak pohlížet na lidi, ale že každý procházíme v životě sbírkou zkušeností určených jen nám.

Po návratu z cest jsem začala pracovat s lidmi s duševním onemocněním v rámci služby sociální rehabilitace. Každý člověk byl úplně jiný a tak jsem začala uvažovat o tom, že diagnóza je vlastně jen nálepka, kterou se potřebujeme zorientovat, ale vždy je potřeba vidět člověka v jeho souvislostech.

Nyní se dostávám do oblasti NRP. Setkala jsem se s dětmi, které odcházely z SOS dětských vesniček v rámci natáčení televizního dokumentu s kamarádkou. S pěstounskou péčí a s pěstounskou péčí na přechodnou dobu mám pocit, že se věci začínají hýbat tím správným směrem.

Další vzdělávání, která jsem absolvovala:
První pomoc od Červeného kříže, 100 h výcvik Systemický přístup v práci s krizí, Sociální rehabilitace, Systém dávek státní sociální podpory, Psychiatrické minimum, Kurz muzikoterapie a konference Arteterapie v Bratislavě.