Načítám…

Kurz Klíčovou dírkou

aneb jak se orientovat v procesu provázení

(akreditace MPSV, č. akreditace A2019/1307-SP)

Díky naší osobní zkušenosti jsme se rozhodly vytvořit 24h vzdělávací kurz pro začínající klíčové pracovníky nebo zájemce o provázení pěstounských rodin. Protože neexistuje studijní obor, který by předal začínajícímu pracovníkovi v jeho začátku potřebné a ucelené informace, nabízíme kurz, který vás provede celým procesem provázení a dá odpovědi na to, co dělat v jednotlivých fázích a to tak, abyste se v množství informací “neztratili” a nechytila vás panika.

Kurz je zaměřen na práci se zážitkem. Zařazeny jsou také projektivní techniky, imaginace, sebereflexe, práce ve skupině aj. Techniky jsou zarámovány do teoretického základu. Nečekejte suchou teorii, naopak očekávejte vaše aktivní zapojení. Jak se říká, co do toho dáte, to také získáte. A proč pro sebe nevytěžit co nejvíc?

Navíc dostanete skripta Klíčovou dírkou jako dárek.

Klíčovou dírkou

Co vás čeká?

  • Seznámíte se s rodinami Zprostředkovanými, Příbuzňákovými a Přechodnými.

  • Zkusíte si práci klíčového pracovníka na vlastní kůži v zážitkové hře “V jednom kole”.

  • Upevníte si teoretické znalosti v procesu provázení pěstounských rodin.

  • Zmapujete si vlastní kompetence a dovednosti k práci klíčového pracovníka.

  • Zvědomíte si svoje hranice a priority.

Co u nás nezažijete?

  • dlouhé teoretické povídání

  • věčné sezení v učební místnosti

základní informace

termín a místo konání:

12. – 14. října 2020
Skofka – Wolkerova alej, Svitavy

cena:

4.800 Kč za 24h vzdělávání,
Malé občerstvení (káva, čaj, koláč nebo ovoce) je zahrnuto v ceně.
V ceně není zahrnuto ubytování a oběd.

maximální kapacita kurzu:

12 účastníků

lektorky:

Mgr. Karolína Kubicová a Mgr. Lenka Patočková

Mgr. Lenka Patočková

Mgr. Lenka Patočková

koordinátorka provázení

statutární zástupkyně a předsedkyně Správní rady, aktivní členka VH
koordinátorka provázení
lektorka
klíčová pracovnice

 

Kontakt
Tel: +420 608 491 059
Email: lenka@detipatridomu.cz
O Lence

K tématu NRP jsem se dostala v roce 2010 prostřednictvím své diplomové práce na téma Problematika odchodu mladých lidí z ústavní péče prostřednictvím techniky Legislativního divadla, čímž jsem roku 2011 ukončila obor sociální pedagogika a volný čas na Masarykově univerzitě v Brně. Od konce roku 2011 do června roku 2014 jsem pracovala jako sociální pracovnice s lidmi s dlouhodobým duševním onemocněním (cílová skupina lidé se schizofrenií a afektivními poruchami) a získala tak cenné zkušenosti z oblasti sociální práce a psychosociální rehabilitace v praxi. Do Děti patří domů, z. s. jsem přišla na jaře 2013, kdy jsem začala provázet pěstounské rodiny jako klíčová pracovnice. Po mateřské a následně rodičovské dovolené jsem nastoupila na pozici koordinátorky provázení a zaměřila se tak spíše na metodickou činnost a vytváření zázemí pro klíčové pracovníky. V současné době i částečně provázím.  Mám syna Bedřicha a dceru Anežku. Mateřství mi nabídlo další díl do mé pracovní skládačky, další úhel pohledu a spoustu vlastních zkušeností. A to je vlastně teprve začátek.

V organizaci jsem od roku 2016 předsedkyní Správní rady.

Absolvovala jsem tyto odborné kurzy: 2022 – 2024 Komplexní vzdělávací program zaměřený na problematiku práce s dětmi vyrůstajícími v náhradní rodinné péči (192h), Etické otázky v doprovázení náhradní rodinnou péčí (8), Bezpečná náhradní rodina – bezpečí dítěte v náhradní rodině, bezpečí klíčového pracovníka v systému NRP, bezpečí náhradního rodiče a vlastního dítěte v systému NRP (24h), Kniha života (8h), Průvodce fázemi pěstounské péče (16h), ZdrSem – záchrana života a první pomoc (42h), Způsoby zvládání obtížných situací ve spolupráci s klientem (25h), Psychiatrické minimum (4h), Komunikace verbální a neverbální (8h), Metoda psychosociální rehabilitace (14h), Komunikační dovednosti a zvládání zátěže v krizových okamžicích (8h), Focusing dialog mysli a těla (24h), Instruktorský kurz Prázdninové školy Lipnice, Review (20h), Cílená zpětná vazba (20h).

Příležitostně také lektoruji vzdělávací kurz Klíčovou dírkou pro začínající klíčové pracovníky aj.

aktualizace 7/2023

osvědčení

s akreditací MPSV

Je možné využít přespání v našich prostorách na Skofce za 100 Kč/2 noci (příspěvek za použití povlečení a hygienických potřeb). V místě je k dispozici sociální zařízení a plně vybavená kuchyň. Dejte nám vědět předem, zda budete chtít tuto možnost využít. Kapacita je 10 osob.

Cena kurzu je 4.800 Kč za 24 vyučovacích hodin.

V ceně je zahrnuto lektorné, studijní materiály, skripta Klíčovou dírkou a drobné občerstvení (káva, čaj, sladké pečivo nebo ovoce). V ceně není zahrnuto ubytování a obědy.

Účastnický poplatek prosím uhraďte do 1 týdne po obdržení potvrzení Vaší přihlášky, jinak bude místo přenecháno dalším zájemcům.

Storno podmínky:
Při odhlášení dříve než 15 dní před kurzem Vám vrátím 100% ceny kurzu.
Při odhlášení 14 dní a méně před kurzem Vám propadá celá částka za kurz.
Pokud se za Vás najde náhradník, storno Vám může být odpuštěno (není nárokové).

Kontakt

Máte dotaz k průběhu kurzu?
Chybí Vám nějaké informace?
Napište nám nebo zavolejte.

lenka@detipatridomu.cz
608 491 059

Skripta i kurz vznikli za podpory MiNiGRANTU 2018 a 2019 Nadačního fondu Veolie.